1 / 25000 ÖLÇEKLİ NAZIM İMAR PLANI REVİZYONU ÇALIŞTAYI – GÖRÜŞ VE ÖNERİLER

“ADANA BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ 1 /25.000 ÖLÇEKLİ NAZIM İMAR PLANI REVİZYONU” ÇALIŞMASI KONUSUNDA GÖRÜŞ VE ÖNERİLER
.
.
1 / 25000 ÖLÇEKLİ NAZIM İMAR PLANI REVİZYONU ÇALIŞTAYI
Yaklaşık 2 yıldır hazırlıkları yapılan ve yakın zaman da Büyükşehir Belediyesi Meclis Komisyonlarında görüşülmeye başlanan, Adana’nın Anayasası olarak da düşünülen 1/25000 ölçekli Nazım İmar Planı, Mimarlar Odasının düzenlediği çalıştayda ele alındı.
Çalıştay da Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, ilgili meslek odaları, ilçe belediyelerinden mimar ve şehir plancıları bir araya geldi.
1/25000 Ölçekli Nazım İmar Planı Revizyonu Adananın 50 yıllık geleceğinin planlamaktadır.
Planların hazırlanma sürecinde Büyükşehir Belediyesi tarafından şubemizden istenen konu ile ilgili görüşlerimiz Büyükşehir Belediyesi ilgili birimine gönderilmiştir. Planlar hazırlandıktan sonra Büyükşehir Belediyesi Meclisi imar komisyonlarında görüşülmeye başlanmış, bu arada Mimarlar Odası planları daha teknik ve detaylı olarak incelemesi için mimar şehir plancısı Prof. Dr. Güven Bilsel ve Y.Mimar kent tasarımcısı Ayça Bilsel’i Adanaya davet ederek, işin uzmanlarının da görüşünü almaya karar vermiştir. Güven ve Ayça Bilsel’in plan çalışmaları hakkında yaptığı genel açıklamalardan sonra katılımcılarla karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur.

Toplantı sonrası elde edilen veriler rapor halinde Büyükşehir belediyesine sunulacak ve kamuoyuna duyurulacaktır.

Başa Dön


logo

Yarışmalar

Yarısma Kitabı

© Mimarlar Odası Adana Şubesi 2016

reklam
Toplam ziyaretci sayisi :
Fatal error: Call to undefined function the_post_total_count() in D:\web_root\birimler\sube-adana-adanamimod.org.tr\wp-content\themes\binot\footer.php on line 24