You must have Javascript enabled in order to use this site


Basın Açıklaması
29 Ocak 2018

MİLLETVEKİLİ ZÜLFİKAR İNÖNÜ TÜMER DEN ODAMIZA ZİYARET

img

Milletvekili Tümer’den Mimarlara “Hayırlı olsun” ziyareti
CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Mimarlar Odası Adana Şube Yönetimini kutlamak için yaptığı ziyarette Adanalılar’ın kent estetiği açısından mutsuz olduğunu söyledi.
 
 
Milletvekili Tümer’den Mimarlara “Hayırlı olsun” ziyareti
 
 

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, “Adanalı mutsuz”

ZÜLFİKAR İNÖNÜ TÜMER, “TEK SORUN STK’LARA KULAK VERİLMEMESİDİR”

Tümer, “Mimarlar Odası, Adana’nın kent olması için kafa yoran önemli kurumlardan. Öncelikle göreve devam eden ve yeni seçilen arkadaşlara ‘hayırlı olsun’ demek için geldim. Gerek yaşam alanlarının dizaynında gerek kentin dizaynında çok önemli sorumluluğunuz var. Önceki döneminizde olduğu gibi bu dönemde de bir arada çalışacağımızı ifade ediyorum. Adana’da doğduk, Adana’da büyüdük. Gezdiğim tüm bölgelerde mutlu Adanalı görmedim. Tek başına her şeyi bilen yöneticiler sayesinde geçmişten kaynaklı gelen sıkıntılarla kent anlamında doğru bir yapılaşma süreci yaşanmamış. Halbuki bu konularda her disiplinin kendine göre uzmanlıkları var. Keşke bu uzmanlara danışılarak gösterdikleri yol çerçevesinde kent dizayn edilebilseydi. Çok daha iyi yaşanabilir kent olabilirdi. Bu konuda odalar çok önemli. Sorumluluklarının bilincindeler. Tek sorun STK’lara kulak verilmemesidir. Siyasi kimliğimle odaların önemini vurgulamak için buradayım. Kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum.” dedi.

 

OZAN TÜZÜN “KULAĞINI DÖRT AÇMIŞ MİLLETVEKİLİSİNİZ”

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer’in ziyaretinden çok mutlu olduklarını dile getiren Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Ozan Tüzün, “Bize çok duyarlı, kulağını dört açmış bir milletvekilisiniz. Ziyaretiniz için teşekkür ediyoruz. Bizim de kent için yapmak istediğimiz çok şey var. Bu dönem kentsel dönüşüm konusunda, mahalle bazındaki kentsel dönüşüm alanları üzerine daha derinlemesine çalışma yapacağız. Yerel yöneticilerden cevap beklediğimiz yazışmalarımız sürüyor. Eski müze binasının akıbeti bizi çok ilgilendiriyor. Adana için simgesel değeri var ve yıkılmamasını, korunmasını istiyoruz. O bölgedeki trafik sıkışıklığının bu binayla ilgisi yoktur. Trafiği rahatlatacak yeni düzenlemeler elbette yapılabilir. İlgili kurumlara çözüm önerilerimizi sunduk, ziyaretlerimizde de konu ile ilgili görüşlerimizi sunacağız.” diye konuştu.