You must have Javascript enabled in order to use this site


Basın Açıklaması
14 Ağustos 2017

MİMARLIK ÖĞRENCİLERİNE GÜZ KAMPI

img

Mimarlık öğrencileri için Güz Kampı yapılacak

DHA
13 Ağustos 2017 - 12:53Son Güncelleme : 13 Ağustos 2017 - 12:53

 

Mimarlık öğrencileri için Güz Kampı yapılacak

Mimarlık öğrencileri için Güz Kampı yapılacak

 

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği(TMMOB) Adana, Ankara, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İzmir, Kayseri, Mersin, Samsun ve Van Şubesi tarafından Hatay Arsuz'da 23-30 Eylül tarihleri arasında mimarlık öğrencileri 'Güz Kampı' düzenlenecek. 
Güz kampının, mimarlık öğrencilerinin yerinde deneyimleme yöntemiyle mimarlığı paylaşmaları kapsamında, yerel yönetimlerle işbirliği içerisinde düzenleneceğini açıklayan Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Ozan Tüzün, "Hatay'ın Arsuz ilçesinde, kıyı şeridinde bulunan belediye tarafından değerlendirilecek olan TCDD arazisi için katılımı ve kolektif bir yöntemle fikirler geliştirilecek" dedi. 
Kampta ayrıca antik dönemin bir liman kenti olarak tarihte Rhosus, Rhosospolis ve Port panel olarak adlandırılmış  Arsuz'un, tarihi ve mekansal potansiyelini açığa çıkarmak hedeflediklerini söyleyen Tüzün, "Kamp süresince teknik geziler ve sosyo-kültürel etkinlikler yürütülecek. Katılım için son başvuru tarihi 31 Ağustos 2017 olarak belirlendi. Mimarlık öğrencileri başvurularını kayıtlı oldukları düzenleyici şubelere yapacak. Kampa katılmaya hak kazanan öğrenciler 11 Eylül 2017 tarihinde açıklanacak" diye konuştu.