You must have Javascript enabled in order to use this site


Haber
17 Kasım 2016

SERBEST ÇALIŞAN ÜYELER TOPLANTISI

img

 

Tarih    : 15.11.2016

Sayı     : 2016/433

Konu   :Serbest Çalışan Üye Sorunları Hakkında,

 

 

Değerli Meslektaşımız,

 

Yönetim kurulumuz, her kesimde mesleğini icra eden meslektaşlarımızın problemlerini görüşmek ve çözüm yolları aramak kapsamında serbest çalışan üyelerimizin de sorunlarını görüşmek üzere toplantılar düzenlemektedir. Bir araya gelmenin dayanışmanın güçlenmesine olumlu katkısının yanında haksız rekabetin giderilmesine de yardımcı olacağına, açık ve samimi paylaşımların meslektaşlarımıza olduğu kadar mesleğimize de olumlu yansıyacağına inanıyoruz. 

 Aynı konuda 11 Ekim 2016 tarihinde yapılan toplantıda, iki gündem maddesi görüşülmüş ve 2010 yılında yapılan çalıştay raporunun güncellenerek tamamlanmasına dönük gündem maddesinin bir sonraki toplantıda görüşülmesi kararı alınmıştı.

 13 -14 Ağustos 2010 tarihlerinde yapılan çalıştayda meslektaşlarımız sorunları aşağıda yazılı dört ana başlıkta toplayarak değerlendirmelerde bulundu ve görüşler rapor haline getirildi.

 

  1. Serbest çalışan üyeleri ilgilendiren oda yönetmeliklerinin değerlendirilmesi,
  2. Yerel yönetim ve kamu kurumları ile ilişkilerin değerlendirilmesi,
  3. Oda ücretleri ve mimarlık hizmetlerinde bedel politikaları ve haksız rekabet konularının değerlendirilmesi,
  4. Tescilli büroların faaliyetlerinin kolaylaştırılmasında teknik ve idari beklentiler,

 

Sorunları ve içeren raporu, yeniden gündeme alıyoruz. Üyelerimizden gelen değerli katkıları ve yapılmış çalışmaları değişen koşullar ışığında güncelleyerek, yeniden canlandırmak isteğindeyiz.

 

Rapor, grup sözcülerine güncellemelere katkı almak amacıyla iletildi. Ekte sizlerin de bilgilerine sunulmaktadır. Tüm üyelerimizden gelecek katılım, katkı ve güncelleme ile şube görüşü oluşturulacak ve mimarlar Odası’nın merkez yönetim kuruluna ve organlarına iletilecektir.  

 

Bu itibarla söz konusu çalıştaya katılan ve çalıştay da grup sözcüsü olan,  meslektaşlarımız başta olmak üzere ilgi duyan tüm meslektaşlarımızı 17 Kasım 2016 tarihinde, saat: 17.30’da Şube binamızda yapılacak toplantıya davet ediyoruz.

 

Katılımız güç verecektir.

 

Çalışmalarınızda başarılar dileklerimizle saygılar sunuyoruz…

 

 

 

Eren TÜMER

Mimarlar Odası Adana Şubesi

Yönetim Kurulu Adına

Şube Sekreteri