You must have Javascript enabled in order to use this site


Haber
9 Mayıs 2017

SÖYLEŞİ "ÇUKUROVA KALKINMA AJANSI HİZMET BİNASI"

img


Dosyayı İndir

Türkiye genelinde 2016 yılında inşaatı tamamlanan Türkiye Mimarlık Yıllığı'nda bu yıl 49 adet projeden birisi olan Çukurova Kalkınma Ajansı Hizmet Binası Çukurova bölgesinden mimarlık yıllığına giren ilk seçki olması ile birlikte şubemiz üyelerinden Hakan Kısacık tasarımıdır.

 

 Şube üyelerimizin arasındaki paylaşım ve dayanışmanın geliştirmesi amacıyla “Buluşmalar” başlığında düzenlediğimiz etkinlikler dizisi çerçevesinde, ‘Tasarımcı uygulayıcı ve kullanıcı gözünden ÇKA Hizmet Binası başlığı altında gerçekleşecek söyleşi ve teknik gezi 9 Mayıs Salı  günü saat 17:00’de oda üyeleri ve mimarlık öğrencilerinin katılımıyla Çukurova Kalınma Ajansı Toplantı Salonu’nda olacaktır.

 

Söyleşide tasarım ekibi adına Y.Mimar Hakan Kısacık projenin oluşum ve konsept aşamalarını anlatırken, Murat Torun uygulama sürecinden bahsedip Rıfat Duran ise arsanın tedarik edilip, hem tasarım hem de uygulama ihale süreçleri hakkında katılımcıları bilgilendirecektir.

Hakan Kısacık

1973 yılında Adana’da doğdu. İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünü 1993 yılında bitirdi ve 1996 yılında aynı fakülteden “Yüksek Mimar” ünvanını aldı.

 

1997 yılında kurucu ortağı olduğu proje ofisinde çalıştıktan sonra 2000-2012 tarihleri arasında İncirlik Hava Üssü, Vinnell Brown & Root (VBR) firmasında Mimar olarak çeşitli pozisyonlarda görev yaptı. 2012 Şubat ayından bu yana kurucusu olduğu HK Mimarlık ofisinde, yurtiçi ve yurtdışı projelerinde tasarım yapmaktadır.

2012 ve 2014 yılları arasında Çukurova Ünviersitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İç Mimarlık bölümünde teknik resim ve fotoğrafçılık dersleri vermiştir. 

Hakan Kısacık halen, Çukurova Üniversitesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümünde, 3. ve 4. dönem proje yürütücüsü olarak görev yapmaktadır.
bulusmalar2.jpg